Strona głowna -> BRANŻE

Nasze drony, czyli technologia, która odpowiada na potrzeby i ułatwia życie

Możliwości dronów są ogromne, choć wciąż niedoceniane. Warto więc zaznaczyć, że ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do wykonywania prostych ujęć z wysokości. Urządzenia te można wykorzystać na różne sposoby, w naprawdę wielu branżach – odkryj ich potencjał i sprawdź, jak mogą pomóc Ci w Twoim biznesie!

Drony w budownictwie – szerokie zastosowanie od projektu po inspekcje

Drony w budownictwie dają wiele ciekawych możliwości. Dzięki nim możliwe jest sporządzanie dokładnych map terenu, co może okazać się bardzo pomocne już na etapie projektowania czy planowania robót. Ujęcia z dronów przydają się także w wizualizacjach, a po rozpoczęciu budowy znakomicie obrazują jej przebieg, co warto wykorzystać w marketingu. Co ciekawe, urządzenia warto zastosować także w szeroko rozumianym nadzorze – pozwalają kontrolować stan robót bądź elementów, które wymagają inspekcji, np. podnośników.

Drony w geodezji – sprawne i bezpieczne pomiary

Drony są także prawdziwą rewolucją w geodezji. Dzięki nim znacznie prostsza stała się np. aktualizacja map. Bardzo ułatwiły też sporządzanie planów, spisów i modeli gruntów. Za ich sprawą można szybko i bezpiecznie wykonać potrzebne pomiary bez potrzeby samodzielnego wyznaczania punktów kontrolnych. Nie tylko ułatwia to wykonywane działania, ale także zwiększa ich bezpieczeństwo – drony w geodezji mogą bowiem w niektórych przypadkach zastąpić ludzi, dzięki czemu nie muszą oni pracować w trudnych lub niebezpiecznych warunkach.

Drony w logistyce – monitoring i inwentaryzacja

Drony coraz częściej wykorzystywane są również w logistyce. W tym sektorze bardzo ułatwiają np. monitorowanie magazynów i usprawniają ich inwentaryzację. Skracają przy tym czas i obniżają koszty działań, które musiałyby zostać wykonane przez pracowników. Co ciekawe, drony uważa się za przyszłość logistyki na wielu obszarach, dlatego warto zaznajomić się z ich możliwościami już dzisiaj. button – zapytaj o usługi dla logistyki

Drony w rolnictwie – spójrz na uprawy z innej perspektywy

Dron może okazać się niezwykle pomocny także dla rolnictwa. Pozwala rzucić okiem na uprawy z innej perspektywy, co umożliwia nie tylko monitorowanie roślin, ale także dokładne oszacowanie strat wywołanych przez działalność kół łowieckich. Drony w rolnictwie wykorzystywane są także do pomiarów oraz planowania, np. rozmieszczenia roślin.

Drony w energetyce – nieocenione w inspekcjach technicznych

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, drony wykorzystuje się także w energetyce. W tym sektorze są nieocenione przy inspekcjach np. sieci ciepłowniczych czy instalacji fotowoltaicznych. W tym zakresie stosuje się głównie drony z kamerą termowizyjną, które pozwalają monitorować temperaturę otoczenia, co umożliwia wyłapanie jej zmian bądź nieprawidłowości. Dzięki zastosowaniu dronów w energetyce przeprowadzane inspekcje są nie tylko szybsze, ale także tańsze i bezpieczniejsze.

Dron w leśnictwie – sprawdź stan lasów z lotu ptaka

Drony zadomowiły się także w leśnictwie. Co więcej, w tym sektorze można je wykorzystać na różne sposoby. Klasyczne drony ułatwiają sporządzanie map i ortofotomap. Mogą być bardzo przydatne także w inwentaryzacji przyrodniczej, w tym w oszacowaniu szkód spowodowanych czynnikami biotycznymi i abiotycznymi. Drony z kamerą termowizyjną są z kolei doskonałym sposobem na inwentaryzację zwierzyny.